Zaznacz stronę

elewacja

Czyszczenie, malowanie, renowacja elewacji

Odgrzybianie
i czyszczenie elewacji budynków impregnacja
i malowanie elewacji budynków

Zielono-czarny nalot na Państwa elewacji jest najprawdopodobniej natury organicznej. Mogą to być zarówno mchy, porosty jak i pleśń czy grzyby. Odgrzybianie elewacji wykonujemy poprzez naniesienie preparatu biobójczego a następnie spłukanie jej ciśnieniowo . Nie można zapomnieć również o prawidłowej impregnacji, tak aby „zielenina” nie pojawiła się przez długie lata. Na prace przy odgrzybianiu elewacji dajemy stosowaną gwarancję, że przez określony czas zabrudzenia nie pojawią się ponownie.

Malowanie Elewacji

Farba fasadowa do malowania elewacji domu powinna być odpowiednio dobrana, aby wyglądać pięknie przez wiele lat. Wbrew pozorom nie jest to zadanie trudne. Podpowiadamy, czym kierować się, wybierając farby elewacyjne.

Na nowych domach najczęściej są układane tynki cienkowarstwowe – akrylowe, mineralne, silikonowe lub silikatowe, będące elementem systemu ociepleń. Z reguły farbę elewacyjną kupuje się razem z tynkiem. Zgodnie z prostą zasadą: jaki rodzaj tynku, taka farba, na przykład jeżeli tynk jest silikonowy, to farba też silikonowa.

Na starych domach z reguły są tynki cementowe, cementowo-wapienne lub wapienne. Pierwsze dwa rodzaje tynków można malować farbą elewacyjną dowolnego rodzaju. Te ostatnie są najbardziej podatne na uszkodzenia. Jeżeli podłożem ma być właśnie taki tynk, najlepiej pomalować go farbą silikatową lub wapienną.

Na starych domach mogą być też powłoki z farb elewacyjnych. Najbezpieczniej jest zastosowac wtedy farbę silikonową, bo można ją nakładać na prawie wszystkie farby elewacyjne, oprócz wapiennej. Nie należy malować powłok z farb akrylowych silikatowymi, i na odwrót.