Zaznacz stronę

OSUSZANIE

Osuszanie pomieszczeń

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu

Nasi specjaliści są w stanie osuszyć każdą zalaną powierzchnię, posadzkę, ściany, sufit, jak również przestrzenie między zabudowami kartonowo – gipsowymi bez konieczności ich demontażu (również w przypadku zastosowania izolacji z wełny).

Usuwamy szkody po awarii instalacji wodnej, instalacji kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania:

  • po zalaniu wodą czystą pochodzącą z instalacji wodnej lub centralnego ogrzewania
  • po zalaniu fekaliami w przypadku awarii instalacji kanalizacyjnej, w tym pionów w budynkach wielorodzinnych.

Osuszanie mechaniczne po zalaniu bez względu na jego rozmiar jest bardzo istotne, jeżeli chcemy doprowadzić zalane powierzchnie do stanu z przed szkody. Celem tych prac jest wyprowadzenie z zalanych powierzchni wody, która w skrajnych przypadkach w sposób naturalny może nigdy nie zostać usunięta. Pozostawienie zalanych powierzchni bez osuszania może doprowadzić do postępowania procesu niszczenia:

Woda rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach systematycznie zwiększając obszar zalania niszczeniu ulegają elementy konstrukcyjne obiektu mokre elementy puchną i odkształcają się rozwarstwiają się farby i tynki wzrost wilgotności powietrza przyczynia się do powstania nieprzyjemnych zapachów rozwijają się grzyby i pleśnie.

Usuwanie skutków zalania powinno nastąpić w jak najszybszym czasie, aby zahamować te procesy. Czas reakcji jest również ważny dla zapobieżenia niszczenia mienia osób trzecich, w przypadku budynków wielorodzinnych. Dlatego w przypadku wykrycia zalania, należy jak najszybciej skontaktować się z naszą firmą, abyśmy mogli natychmiast przystąpić do prac osuszania.

Na mokrej powierzchni chętnie będzie rozwijać się flora bakteryjna, rosnąć grzyby, glony, mchy. Zamarzające zimą cząsteczki wody mogą rozsadzić strukturę twardego betonu. W pęknięciach szybko wykiełkują rośliny. Taki biologiczny porost nie tylko szpeci, ale również niszczy beton. Dlatego nawierzchnię trzeba zabezpieczyć impregnatem, żeby przyroda nie zniweczyła pracy producentów kostki brukowej. Zaimpregnowanie pozwoli również utrzymać w czystości podjazd do garażu czy ścieżki w ogrodzie, bo zapobiega wchłanianiu plam lub ułatwia zmywanie różnego rodzaju zabrudzeń.